نگارش: 8804

آریو برزن   دربند پارس   آریوبرزن در کتاب‌ها   سالروز نبرد دلیرانه   نقشه یورش اسکندر به ایران   دودمان و پدران   سرود و چامه   پی‌نوشت‌ها   پیشکش و سپاس   تماس با ما

 

تقدیم، پیشکش و سپاسگزاری

اکنون در قلب من دو نیاز نقش بسته است که دوست دارم بیان شود. یکی از آنها این است که از همه کسانی که با کمک ناچیز و یا بسیارشان مرا یاری رسانده‌اند، سپاسگزاری کنم. این تارنما را نخست به استاد «میرجلال‌الدین کزازی» پیشکش می‌نمایم. دستان گرم سرپرستان در دانشگاه آزاد واحد زواره از جمله آقای عطاالله کبیر مدیریت پیشین دانشگاه و مدیر کنونی بخش اداری-مالی دانشگاه آزاد واحد دولت‌آباد، آقای عابدزاده معاونت دانشگاه، خانم مسجدی مسئول کتابخانه دانشگاه که کتاب‌های آریوبرزن را درمدت 3 ماه نزد من گذاشتند و برای دریافت کتاب از کتابخانه عمومی زواره مرا روسپید ساختند و دانشجویان گرامی ورودی 85 تا 88 و پیش از آن که با شور فراوان درپی به هدف رسید آن بوده‌اند را به گرمی می‌فشارم. این تارنما را به آنها پیشکش نموده و از پروردگار بزرگ برایشان آرزوی کامیابی دارم.

همچنین از دوستانی که ممکن است از برخی از نوشتارها یا تاریخ‌نویسانی که من از آنها استفاده کرده باشم، ناخشنود بوده و آنها را نمی‌پذیرند؛ پوزش می‌خواهم و این کار را از برای ناآگاهی‌ام بپندارند. خواهشمندم انگیزه خود نسبت به آن را درنزد من بگذارید تا در نگارش پسین به ویرایش آنها بپردازم.

در این تارنگار تلاش شده است که از واژه‌های پارسی در برابر واژه‌های تازی (عربی) استفاده شود. ولی از جایگزینی برخی واژه‌هایی که هنوز جا نیفتاده‌اند، جلوگیری شده است تا در خواننده دودلی ایجاد نکرده و آنها را از آشنایی با آریوبرزن و فراگیری سرگذشت دیرینه کشورشان دور نسازد.

نگاره‌هایی که در بخش «نقشه یورش اسکندر به ایران» است، از رایاتار (Internet) دریافت شده است و نام عکاس آن در کنار عکس دیده نشده است. از اینرو از این دوستان سپاسگزاری کرده و پوزش می‌خواهم. بخش «دربند پارس» نیز بدست اینجانب برگردان گردیده است و تلاش شده است که در آن هیچ‌گونه اشتباهی روی ندهد. درمورد طراحی و برنامه نویسی تارنما (Website) نیز اگر کاستی‌هایی را می‌بینید به بزرگواری خودتان بر من ببخشید.

با سپاس فراوان

منصور مکاریان

 

چشم‌براه یادداشت‌های شما پیرامون بزرگ مرد پارسی، آریوبرزن هستیم.

هرگونه رونوشت از تارنما برای کارهای نابازرگانی و با یاد آریوبرزن.کام آزاد و پسندیده است.